Navštívit Futuraprojekt můžete i s piercingem do pupíku

Pravdou je, že nadpis je zavádějící a moc s Futuraprojektem nesouvisí, nicméně je to blog a tady se může tak trochu cokoliv.

O Futura projektu a dalších zajímavostech již bylo něco řečeno v předchozích příspěvcích, a tak je čas se trochu oprostit od historie a úmění a vezmeme to hezky z vostra 🙂 a to sice pohled na piercing do pupíku.

Pokud se koukáte na nějaký ten piercing, není divu. Dle zkušenosti a pohledu většiny mužů, nějaký ten zajímavý piercing snesou. Ba co více, mnohým to přijde opravdu sexy. Máte-li krásné, ploché bříško, které v létě budete vystavovat na obdiv, hezký piercing do pupiku jistě zaujme nejednoho muže. Vzhledem k tomu, že jsou piercingy z nerezové (chirurgické) oceli, nemusíte se s ním bát jít do vody. Nezrezaví.

Víte proč je důležité mít piercing z chirurgické oceli? Piercing je v kontaktu nejen s pokožkou, ale díky vpichu i s vnitřní částí kůže. Je naprosto nezbytné, aby byl kontakt s materiálem, který nezpůsobuje alergie a je velmi neutrální. Nikdo by si do propíchlé pokožky snad nedovolil dát bižuterii, která nezřídka kdy obsahuje kdejaké škodlivé látky jako cadmium aj. Dokonce i piercing do ucha by měl být z kvalitního materiálu. Uvažovat lze pak i o stříbru, avšak spíše pokud uvažujete nad přívěšek srdce.

Hodně oblíbené piercingy jsou s třásněmi, jelikož jsou velmi výrazné a skutečně zajímavé. A co vy ostatní? Máte také svůj piercing? Jaký je Váš nejoblíbenější?

Výsledek obrázku pro piercing do pupíku

Řím II – Gladiátoři

Přestože  gladiátoři mohli zvítězit , aniž by musely svého soupeře zabít ,k úmrtím samozřejmě stále docházelo .Těch ,kteří se dožili při svém stylu života vyššího věku , bylo velice málo .Z bojem začínali velice mladí ,proto jich má většina vyhlídky na ukončení života už kolem dvacátého roku .Hlavně tzv. provinční bojovníci ,kteří neměli trénink svých kolegů z gladiátorských škol .Právě výcvik v těchto školách byl důvodem ,proč se životy vycvičených gladiátorů neplýtvalo .Kvalitní výcvik totiž trval měsíce a byl také finančně náročný ,gladiátoři museli dostávat také kvalitní stravu , péči a drahou výzbroj. Gladiátoři byli bráni jako cenná investice , proto jejich smrt v aréně byly pro každého majitele školy citelnou ztrátou. Za smrt každého svého muže dostávali vysokou finanční náhradu. Gladiátoři měli v římské společnosti důležité postavení .I takoví ,kteří se do arény dostali nedobrovolně z rukou otrokářů .Některá jejich jména měla věhlas ve všech koutech říše ,od severu Afriky až do Mezopotámie a Egypta.Gladiátor Carpophorus v prvním století zabil v aréně  postupně 20 nebezpečných zvířat ,jako třeba  leoparda ,lva i medvěda, kopím zabije i nosorožce.Kolegové i diváci jej po boji přirovnali k velkému Herkulovi .Do římského Kolosea se vešlo asi 50 000 diváků ,a takováhle  podpora za bouřlivých ovací už dodává bojovníkům sílu.Skandování svého jména tolik milují ,že ani z arény odejít nechtějí.  Otrok Flamma ( 1.stol.)do svých 30 let ,zvítězil v 21 soubojích ,9 je nerozhodných , ve 4 je poražen . Svobodu ,ač mu byla nabízena čtyřikrát ,vždy odmítl , chtěl   žít a bojovat v aréně.

Výsledek obrázku pro gladiátoři

Po krvi lačnící Římané

Starověcí  Římané byli známí tím ,že lačnili po krvi jiných . Z dávné historie víme ,že zakladatel Říma Romulus se neostýchal zabít svého bratra jen kvůli názvu města. Vyžití  Řmanům dostatečně poskytovaly zápasy gladiátorů ,kteří  pro ně znamenali asi to , co pro nás dnes slavné sportovní hvězdy . Slávu a popularitu gladiátorů jim mohly závidět samotní císaři . Ve slavných historických filmech  se gladiátoři většinou popisují jako nelítostní a krutí zabijáci ,po jejich soubojích vždy tečou potoky krve. Ve skutečnosti to však bylo trochu jinak. Souboje  měli svá přísná pravidla .O jejich životě nebo smrti po prohraném zápasu nerozhodoval pouze císař nebo dav ,ale také rozhodčí ,které už tenkrát měly střetnutí těchto bojovníků na starosti . Byli to většinou bývalí  gladiátoři ,kteří například rozhodovali o tom ,jestli bojovník upadl vlivem soupeře , nebo jen náhodou , apod .Gladiátoři byli seřazováni do  různých bojových  družstev podle toho ,jaké měli zkušenosti, dovednosti a podle specializace na různé zbraně a styl boje . Sudí měli pravomoc boj přerušit ,když bojovník byl příliš vyčerpaný ,nebo vážně poraněný . I samotní bojovníci se někdy mohli rozhodnout , že jejich vítězství nebude krvavé.Z historie je známý boj Priscia a Vera v prvním století , kteří bojovali mnoho hodin , posléze oba dva na znamení úcty sklonili zbraně. Tento souboj uchvátil  císaře Tita , který jim daroval dřevěný meč ,a tím jim udělil svobodu .Mezi gladiátory mimo arénu panovala velká kolegialita ,dokonce se organizovali do cechů , které svým padlým kolegům zajištovali pohřby a pomoc rodinám.